12 februára, 2020

Fórum

24 komentárov: “Fórum

 • Chcem sa opýtať čo je na Závadke tabula Zákaz Vstupu nečlenom SRZ-Brezno.V tom prípade nemôže tam ist ani kamarát somnou ktorý neni členom SRZ keď chytať nebude len sedieť pri vode. Nebude tam prakticky nič robiť.

 • Zdravím, chcel by som sa spýtať na zarybňovanie prítoka Hrona Rohoznú. Aké sú tu plány? Nepočul, že by boli na tomto prítoku vykonané zo strany SRZ-Brezno posledné roky nejaké aktivity, ale možnože mi chýbajú len informácie. V pamäti mám Rohoznú, ako riečku kde boli lipne pstruhy, miene atď. Bola by škoda, keby sa jej nevenovala primeraná pozornosť, nakoľko Hron nemá na tomto úseku skoro žiadne chytateľné prítoky. Ďakujem predom za info.

  • Čo sa týka Rohoznej, tak tej sme sa venovali v roku 2018, kde bol návrh niektorých našich členov, ktorí si tam tiež pamätajú miene, urobiť z tohto lipňového revíru, revír kaprový. Preto sme spolu s našim oblastným ichtyológom urobili na viacerých miestach potoka ichtyologický prieskum za pomoci el.agregátu. Žiaľ mieňa sme vôbec nezlovili. Naopak, osádke lipňa sa po celom úseku darilo výborne. Nielenže bolo veľa samovýteru, ale miestami boli ryby do 40 cm. V horných úsekoch sa ukazovali aj pstruhy potočné a v spodnom úseku (letisko) už aj jalce či hlavátky. Samozrejmosťou bolo aj zastúpenie sprievodných druhov rýb ako hlaváč, čerebľa, či vzácna mihuľa ukrajinská. Záver ichtyológa bol teda z druhového zastúpenia rýb zrejmý a žiadna kaprová voda z Rohoznej nebude. Naša organizácia si plní minimálnu zarybňovaciu povinnosť, no žiaľ, samotný lov je kvôli náletovým drevinám dosť obtiažny. Osádka rýb nás po tomto prieskume v Rohoznej druhovo, ale aj veľkosťou rýb milo prekvapila, čo sa žiaľ nejak zvlášť neprejavuje ani na vychádzkach a ani na úlovkoch.

   • Dakujem za info. Nalet by sa dal brigadnicky odstranit, aspon na takom useku, kde by to malo zmysel. Tiez som nemyslel, ze by to mal byt zrovna kaprarsky usek, ale teraz mi to prijde tak, ze nie ani velmi vhodny muskarenie. Ale tie lipne ma prijemne prekvapili.

 • Ako člen ked je niekto to rocne musi 2 povolenky kupovat či ako lebo kaprova je podmienena kupov miestnej takze 40 eur kaprova plus miestna kolko ako to je či stači jedna ked chce niekto chytat v reviroch organizacii kde je clenom.

 • Dobry deñ mam otazku ked sa stanem na rok clenom a chcel by som aj inde chytat trebars kaprove vody je mozna povolenka celozväzova kde možem aj v bb chyat a hocikse inde v kaprovych vodach ci neda sa to u Vas len hostovačky? A ak je možne kolko vide ta celozväzova povolenka dik.

 • Dobrý večer chcem sa opytat je možne ziskat aj zväzove povolenie možnost priklad chytat v bb či neni to možne u Vas ked sa stanem o rok členom čiže ako člen alebo je možnost len inde hostovacie povolenky si zaobstaravat vdaka.

 • Prečo mate len jeden kaprovy revir??Clovek si nema ani kde zachytat nebolo by zle aj inde doplnit kaprovy revir či? Skoda aj cenovo je to moc predražene rybari musia kaprarit len vtom jednom ked su členmi srz smutne

 • Prečo mate len jeden kaprovy revir??Clovek si nema ani kde zachytat nebolo by zle aj inde doplnit kaprovy revir či? Skoda aj cenovo je to moc predražene rybari musia kaprarit len vtom jednom ked su členmi srz smutne.

 • Dobry večer chcem sa spytat kolko ma vide celkovo všetky papiete poplatky aby som sa stal členom teda rybarom nakolko som členom ešte nikde nebol ? Stym že chytat by som chvel ist na rozne miesta bez obmedzeni ako to je dakujem.Našiel som cenik sice v obežniku ale celkovu sumu netušim.

  • Dobrý deň, Peter. Pra Vás ako nového člena, ktorý chcel chytať bez obmedzení by bola celková suma 596€. Zápisné 50€, členské 26 a 520€ zvláštne povolenie na všetky vody SRZ.

 • Pekná stránka. Je dobre že sa aktualizovala a postupne znova ožíva. Rybári si tu určite nájdu potrebné a zaujímavé informácie zo života našej MO SRZ. Treba poďakovať hospodárovi p. Noskovi, že sa podujal na jej prerobenie a postupne ju napĺňa údajmi. Len nech to vydrží čo najdlhšie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *